jajka styropianowe

Jajko styropianowe - polski producent

Jesteśmy producentem jajek styropianowych. Posiadamy w ofercie jajka styropianowe wykonane z twardego styropianu o wymiarach 5, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 18, 20, 30, 40, 52 cm.
Jajko styropianowe 20 cm i 30 cm składają się z dwóch połówek łączonych na wpust.

Producent jajek styropianowych – do kogo kierujemy swą ofertę?

Jeszcze niedawno wśród ozdób tradycyjnie spotykanych w okolicy Świąt Wielkanocnych można było wymienić jedynie pluszowe kurczaczki oraz różnego rodzaju pisanki i wydmuszki. Od niedawna jednak, wraz z popularyzacją różnego rodzaju technik rękodzielniczych, popularne zaczęły stawać się również jajka ze styropianu.

Skąd się wzięła tak duża popularność jajek ze styropianu

Wzrost cen miał wiele powodów, najważniejsze z nich są jednak dwa:

  • popularyzacja technik typu decoupage. Po etapie pewnego zachłyśnięcia się ofertą tanich, gotowych przedmiotów, na ogół produkcji chińskiej – nastała swoista moda na rękodzieło. W ramach tego rękodzieła obok scrapbookingu bardzo popularny stał się decoupage, czyli sposób ozdobienia przedmiotów polegający na przyklejaniu na nich różnorodnych ozdób i lakierowaniu ich w celu zabezpieczenia powierzchni. Najczęściej wykorzystywane były do tego proste pudełka czy nawet meble, od jakiegoś czasu jednak coraz powszechniej wykorzystywane są bardziej oryginalne kształty, jak choćby właśnie jajka styropianowe.
  • dostępność materiału. O ile wcześniej producenci przedmiotów ze styropianu oferowali różnego rodzaju kształty, to jajko styropianowe pojawiło się w ofercie stosunkowo niedawno. Osoby zajmujące się ozdabianie przedmiotów szybko jednak odkryły, jak wielki potencjał niesie w sobie wykorzystanie takich jajek. Ozdabianie jajek styropianowych techniką decoupage jest bowiem bardzo proste, a uzyskiwany efekt jest często niesamowicie efektowny.

Na co warto zwrócić uwagę podczas kupowania jajek styropianowych?

Choć początkowo stanowiły pewną kontrofertę dla gotowych, chińskich produktów, obecnie nawet w kwestii właśnie jajek styropianowych polscy producenci muszą konkurować z ofertą z Chin. Różnica w jakości jest jednak bardzo wyraźnie widoczna. Jeśli zatem potrzebują Państwo naprawdę wysokiej jakości jajka styropianowe producent z Polski w zasadzie jako jedyny jest w stanie ją zapewnić. Chińska alternatywa jest bowiem na ogół zdecydowanie bardziej miękka i podatna na uszkodzenia. Co więcej, stosunkowo duże i nieregularne granulki, jakie na ogół wykorzystują chińscy producenci, sprawiają że całość wygląda znacznie mniej elegancko, a poziom gładkości jest często trudny do zaakceptowania. 

Jak wygląda asortyment jajek styropianowych?

Firma Styromax jaka producent oferuję jajka styropianowe w bardzo szerokim zakresie rozmiarów – od tych najmniejszych, mierzących jedynie kilka centymetrów, aż do giganty przekraczające pół metra. Kwestia który z rozmiarów sprawdzi się najlepiej u Państwa jest otwarta – my ze swojej strony natomiast oferujemy możliwie najszerszy asortyment, by spełnić nawet najbardziej wyszukane oczekiwania. Warto również zaznaczyć, że w przypadku części rozmiarów oferujemy również jajka składające się z dwóch połówek łączonych na wpust. Znacząco zwiększa to zakres możliwych do zastosowania technik dekoratorskich i może ułatwić ozdabianie. Bez względu jednak na to, jaki rozmiar jajek styropianowych Państwo wybierzecie – my ręczymy za ich jakość.

Jaja styropianowe – hurt

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dystrybutorów akcesoriów rękodzielniczych, jak również producentów ozdób świątecznych i stroików hurtownia STYROMAX oferuje jajka styropianowe. Jajko styropianowe oferowane w opcji hurt to wyrób odznaczający się wysoką jakością, precyzją wykonania oraz korzystną ceną.


Jako hurtownia wyrobów styropianowych realizujemy przede wszystkim zamówienia wysokonakładowe. Istnieje również możliwość zakupu wyrobów, takich jak jajko styropianowe w ramach realizacji zamówień średnio- i niskonakładowych. W celu złożenia zamówienia na hurt prosimy o kontakt. W naszej ofercie znajdą Państwo także kule styropianowe – zapraszamy do zapoznania się z ofertą.