Pudełko styropianowe do hobbystycznej uprawy pomidorów na balkonie lub działce

Zalety uprawy pomidorów w naszych pudełkach:

  • możliwość efektywnej i ekologicznej uprawy pomidorów na balkonie lub działce;
  • dobra izolacja korzeni przed przegrzaniem lub wychłodzeniem;
  • minimalna obsługowość i zaangażowanie w uprawę
  • rzadsze podlewanie i nawożenie
  • korzenie roślin pobierają wodę i nawóz zmagazynowane na dnie pudełka
  • brak konieczności
    angażowania znajomych w przypadku dłuższego wyjazdu;
  • optymalny czas wegetacji roślin;
  • możliwość wielokrotnego wykorzystania pudełka;

Styropian może mieć bardzo szerokie zastosowanie
Styropian to materiał, z którym mamy styczność w wielu sferach życia. Takie uniwersalne zastosowanie wynika z faktu, że tworzywo może mieć bardzo zróżnicowane cechy. Przeważnie, gdy myślimy o styropianie, wyobrażamy sobie lekki materiał, który pod silniejszym naciskiem rozpada się, generując mnóstwo małych białych kuleczek. To jednak tylko jedna z odsłon tego popularnego na całym świecie produktu. Wyroby styropianowe, chociaż swoim wyglądem mogą przypominać te sprzed np. kilkudziesięciu lat, charakteryzują się coraz lepszymi parametrami i można spodziewać się, że popularność artykułów ze styropianu nie spadnie i wraz z upływem czasu będą one jeszcze bardziej wytrzymałe.

Zastosowanie styropianu

Styropian do dekoracji

Bombki styropianowe oraz inne ozdoby mogą nadać charakteru każdemu pomieszczeniu. Wybór na rynku jest tak szeroki, że niezależnie od okazji, z łatwością dobierzemy optymalne rozwiązanie. Warto zdawać sobie sprawę, że styropianowe dekoracje wykorzystuje się nie tylko do zdobienia wnętrz. Można ich używać również do zdobienia budynku z zewnątrz. Dużą popularnością cieszą się np. bonie i gzymsy styropianowe. Dzięki różnorodnym listwom małym nakładem pracy i stosunkowo niskim kosztem, można znacznie zmienić to, jak prezentuje się dom lub siedziba firmy. Takie ozdoby styropianowe charakteryzują się łatwym montażem i dużą odpornością na warunki atmosferyczne.

Styropian chroniący produkty przed zniszczeniem

Trudno wyobrazić sobie transport cennych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów, bez narożników, wypełniaczy i kształtek styropianowych. Często do zabezpieczenia większych lub mniejszych urządzeń, wykorzystuje się np. folię bąbelkową. Ma ona jednak dość ograniczone możliwości. Byłoby trzeba użyć jej naprawdę dużo, żeby zabezpieczyć przed uszkodzeniem np. tak duży sprzęt, jak pralka czy telewizor. Taka ochrona nie byłaby też wystarczająco skuteczna. Rozwiązania styropianowe sprawiają, że sprzedaż wysyłkowa lub dostawa ze sklepu zachodzą w bezpiecznych warunkach i bardzo trudno jest wyobrazić sobie lepszą alternatywę wkładek, kształtek i innych wyrobów tego typu. Niektóre z tych wariantów są tworzone na zamówienie, co pozwala zapewnić indywidualną ochronę, idealnie dopasowaną do kształtu transportowanego przedmiotu.

Gastronomia

Styropian na szeroką skalę wykorzystują również punkty gastronomiczne i restauracje, oferujące jedzenie na wynos. W pudełkach styropianowych można komfortowo i bezpiecznie przenosić dania obiadowe, sałatki, przekąski i desery. Boxy są lekkie, zamykają się w łatwy sposób i nie przeciekają. Na rynku spotkamy się również z innymi wariantami – grubymi, masywnymi pudełkami z klapą. Takie wyroby styropianowe wykorzystuje się jako opakowania dla warzywnictwa i ogrodnictwa.

Budownictwo

Mówiąc o zastosowaniu styropianu, nie da się wspomnieć o wykorzystaniu tego tworzywa w budownictwie. Taki materiał wygląda inaczej i ma inne cechy niż ten, wykorzystywany np. jako narożniki, kształtki czy boxy. Nowoczesne styropiany elewacyjne i fundamentowe charakteryzują się świetnymi parametrami dotyczące nasiąkliwości wodą i są niezastąpione przy pracach polegających na izolacji budynków.