styropian do budownictwa

styropian do budownictwa

styropian budowlany

Płyty styropianowe wodoodporne HYDRO-STYROMAX STANDARD EPS-037 SUCHY FUNDAMENT

Płyty HYDRO-STYROMAX produkowane są ze specjalnego surowca o podwyższonych właściwościach hydrofobowych, co dodatkowo rozszerza ich dobre właściwości izolacyjne o zwiększoną odporność na działanie wody.

Płyty HYDRO-STYROMAX posiadają parametry spełniające wymagania nowoczesnej izolacji termicznej, stosownej w ekstremalnych warunkach – dużej wilgoci w połączeniu ze zmianami temperatury i wysokimi obciążeniami.

Płyty HYDRO-STYROMAX posiadają na swojej powierzchni specjalny system kanalików odprowadzających z jednej strony wilgoć ze ścian i fundamentów budynków (funkcja osuszająca) a z drugiej strony z gruntu (funkcja drenażu).

Płyty HYDRO-STYROMAX posiadają zakładki ułatwiające ich montaż na ścianie lub fundamencie oraz pozwalające uniknąć tzw. mostków termicznych poprzez precyzyjne połączenie.

Płyty HYDRO-STYROMAX przeznaczone są do termoizolacji miejsc narażonych na długotrwały kontakt z wodą, m.in.:

 • ścian fundamentowych poniżej poziomu gruntu;
 • cokołów i ścian piwnic;
 • dachów płaskich i stropodachów;
 • podłóg na stropie w pomieszczeniach wilgotnych;
 • pomieszczeń o dużej wilgotności np. chłodni, mroźni, myjni;
 • posadzek wykonanych bezpośrednio na gruncie o obciążeniu użytkowym ok. 2000 kg/m2;
 • tarasów, balkonów itp.

Istotne cechy produktu:

 • deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła – 0,037 [(W/mK)];
 • nasiąkliwość wodą przy długotrwałym zanurzeniu – poniżej 1%;
 • naprężenie ściskające przy 10% obciążeniu względnym – powyżej 100 kPa;
 • wytrzymałość na zginanie – powyżej 200 kPa;
 • reakcja na ogień – Euroklasa E;

Styropian budowlany

W kwestii izolacyjności cieplnej największe znaczenie ma odpowiednio dobrany styropian budowlany. Płyty styropianowe o parametrach dostosowanych do konkretnego przeznaczenia to gwarancja pełnego komfortu termicznego, a także możliwość znacznego obniżenia kosztów eksploatacji budynku. Jeśli szukają Państwo doświadczonego i cenionego w branży producenta styropianu budowlanego zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami. 

Wysokiej jakości płyty styropianowe produkcji Styromax

Dostępne w naszej ofercie wyroby styropianowe wytwarzane są wyłącznie ze sprawdzonych surowców, posiadających dodatkowo niezbędne atesty i spełniających wszelkie normy dotyczące jakości. Nie inaczej jest też ze styropianem budowlanym, który dzięki zastosowaniu wyżej wspomnianych materiałów, charakteryzuje się solidnością i wysoką precyzją, funkcjonalnością oraz podwyższonymi walorami użytkowymi (np. wodoodporne płyty styropianowe HYDRO-STYROMAX).

Dostarczane przez nas produkty wykazują się niezawodnością w kwestii poprawy bilansu energetycznego budynków, stąd też możemy poszczycić się licznymi referencjami w pełni usatysfakcjonowanych Klientów i stale rosnącą liczbą zamówień. Wysoka jakość wykonania, doskonałe właściwości termoizolacyjne, szeroki zakres parametrów, łatwość montażu i atrakcyjna cena – to wszystko sprawia, że dla obszernego grona Klientów styropian budowlany Styromax jest pierwszym i jedynym wyborem. 

Jaki styropian budowlany oferujemy?

Oferujemy styropian budowlany, który sprawdza się w przypadku wszelkich prac związanych z docieplaniem i termoizolacją budynków. W stałym asortymencie znajdą Państwo między innymi płyty styropianowe:

 • elewacyjne (fasadowe), 
 • fundamentowe, 
 • podłogowe, 
 • z przeznaczeniem do stosowania na ścianach piwnic, dachach, tarasach czy balkonach.

Dysponujemy produktami zróżnicowanymi pod względem nie tylko możliwości wykorzystania, ale i parametrów. Mnogość dostępnych produktów sprawia, że każdy zainteresowany Klient ma szansę wyposażyć się w styropian budowlany dostosowany do indywidualnych wymagań i dowolnych założeń projektowych. 

Obok dostarczania wysokiej jakości rozwiązań gwarantujemy także kompleksowe wsparcie i pomoc techniczną między innym w zakresie bezpiecznego dostarczenia zakupionych przez Państwa produktów w wyznaczone miejsce. Jako doświadczeni eksperci służymy fachową poradą – doradzamy w wyborze odpowiedniego rodzaju płyt styropianowych i dobraniu właściwego materiału izolacyjnego dla Państwa domu, biura, hali czy budowanego osiedla. Zapewniamy również sprawność i terminowość w realizowaniu powierzonych projektów. 

Zapraszamy do współpracy!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z licznych walorów, jakie zapewniają płyty styropianowe Styromax. Prowadzimy sprzedaż hurtową i niskonakładową styropianu budowlanego dla firm i Klientów indywidualnych. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań czy niejasności prosimy o kontakt:

 • telefoniczny – na nr (46) 838-88-70 
 • mailowy – na adres: biuro@styromax.com.pl